English English
Müşteri Girişi Tedarikçi Girişi
Ana Sayfa / Müşterilerimiz / Müşterilerimiz
 
  • Müşterilerimiz

 

MÜŞTERİLERİMİZDEN BAZILARI

Türkiye’deki bir çok firmada etkin bir şekilde kullanılan e-tedarik sistemi bünyesine her geçen gün daha fazla müşteri ve tedarikçi katmaktadır. Özellikle Türkiye'deki büyük ticaret devlerinin tercih ettiği e-tedarik sistemi sayesinde, firmalar milyonlarca dolarlık tasarruflar elde etmektedirler. e-tedarik sistemi bünyesindeki e-katalog,e-satınalma ve e- ihale modülleri sayesinde ürün ve firma katalogları oluşturulması, taleplerin toplanması, tekliflerin alınması ve elektronik ortamda ihale yapılması gibi işlemleri birbiri ile entegre bir şekilde internet hizmeti olarak müşterilerine sunmaktadır. e-tedarik sistemi,tüm bu imkanların yanı sıra kapsamlı raporlama ve denetim imkanı ile de müşterilerinin bir uçtan diğer uca önemli ihtiyaçlarını karşılayan bir sistem olarak sektörde yerini almıştır.

Hiçbir yazılım ve donanım yatırımı gerektirmeden sadece internet erişimi sayesinde hemen kullanıma başlanabilen e-tedarik sistemi, satınalma maliyetlerinin kontrol altına alınması, alımlarda yüksek tasarruf sağlaması, satınalma süreçlerinin iyileştirilmesi ve detaylı raporlama gibi önemli özellikleri ile Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarına hizmet vererek yüksek müşteri memnuniyeti oluşturmaya devam etmektedir.DOĞUŞ GRUBU: Doğuş Grubu 2011 yılında, Doğuş Holding A.Ş.’nin önderliğinde “Ortak Satın Alma Projesi”ni başlattı. Doğuş Grubu şirketlerinin katılımıyla oluşturulan çalışma grubu, piyasada araştırma yaparak bu hizmeti verebilecek firmaları ve sistemleri inceledi. Uygun olarak değerlendirilen sistemlerde pilot uygulamalar yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda, firmalarının ihtiyaçlarını en iyi karşılayan sistem olarak E-Tedarik Bilişim’in sunduğu E-Tedarik Sistemi’ni seçti.

 E-Tedarik Sistemi’nin sağladığı “E-Katalog”, “E-Satınalma” ve “E-İhale” modülleri sayesinde Doğuş Grubu şirketleri, satın alma taleplerini sistem üzerinden önceden tanımlı katalogları kullanarak kolayca oluşturabilecek, ortak satın almalar için şirket talepleri merkezi olarak değerlendirilerek birleştirilebilecek ve tedarikçilerden gelen teklifler yine sistem üzerinden kolaylıkla alınabilecek. Teklif toplama sonrasında yapılacak “E-İhale”’ler ile satın alma maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlanmasının yanı sıra, şeffaf ve detaylı raporlama imkanına sahip olunacak.

Sistemin bu artılarına ek olarak, E-Tedarik Bilişim’in sağladığı “E-Tedarik Merkezi” fonksiyonu sayesinde Doğuş Grubu şirketlerinin nitelikli tedarikçilere ulaşması ve onları yine sistem aracılığıyla rahatlıkla yönlendirebilmesi sağlanacak. E-Tedarik Sistemi, teklif toplama aşamasında kullanıcılarına kapsamlı bir tedarikçi karşılaştırma ve değerlendirme ortamı da sunacak.

“Doğuş Grubu; finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul ve enerji olmak üzere yedi sektörde faaliyet göstermektedir.”Eczacıbaşı Holding bünyesindeki İpek Kağıt ve Eczacıbaşı Yapı Gereçleri firmaları e-ihale firması seçimlerinde E-Tedarik Bilişim firmasının sunduğu E-Tedarik sistemini seçmişlerdir.

Firmalar özellikle Nakliye konularındaki oldukça karmaşık ve çok sayıda tedarikçinin katıldığı teklif alma ve ihale işlemleri için E-Tedarik Sistemini etkin bir şekilde kullanmaktadırlar. Bu sayede manuel olarak haftalarca sürebilecek ve hataya oldukça açık işlemleri, E-Tedarik sistemi sayesinde çok kısa sürelerde ve hataya yer vermeden halledebilmektedirler.Migros Ticaret A.Ş. :
Malzeme ve donanım satınalımları için e-tedarik sistemini Şubat 2009 tarihinde
kullanmaya başlayan Migros yılda yaklaşık 100 milyon USD’lık alımını e-tedarik sistemi üzerinden
gerçekleştirmektedir. Sistemin sadece e-ihale modülü sayesinde sağlanan tasarruf oranı ise %25
civarındadır. Yılda e-tedarik sistemi üzerinden yapılan e-ihale adeti yaklaşık 400 civarındadır.

Migros satınalma yetkilileri , e-tedarik sistemini hem müşteri , hem tedarikçi tarafındaki pratik kullanımı ,
etkin yönetimi ve destek hizmetlerinin kalitesi nedeni ile tercih ettiklerini ifade ediyorlar. Daha önce
tedarikçilerden gelen bir çok şikayetin de , e-tedarik sistemini kullandıktan sonra sıfıra inmiş olduğunu
kaydediyorlar.

Daha önce de benzer bazı sistemler kullanmış olan Migros yetkilileri , e-tedarik sisteminin yarattığı ek
özellikler nedeni ile diğer benzer sistemlerden oldukça farklılaştığını , bu özellik ve faydaların da , sistemin
tercih edilmesinde önemli rol oynadığını belirtmişlerdir.

Migros e-tedarik sisteminin kullanımı için iki yıllık sözleşme yaparak , e-tedarik sistemine duyulan müşteri
güvenini bir kez daha tescillemiştir.
Coca-Cola İçecek : Coca-Cola İçecek , e-tedarik sistemini 2009 yılı sonundan itibaren kullanmaya başlamış
ve sistemin sağladığı e-ihale modülü ile çok kısa sürede oldukça yüksek tasarruflara ulaşmıştır. E-ihale
modülünün sağladığı faydaların yanı sıra sistemin e-katalog , talep toplama ve teklif toplama modüllerinin
de firma bünyesinde kullanımı ile tedarik süreçlerinde ciddi zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmıştır.
Türk DemirDöküm Fabrikaları A.Ş.:
Türkiye ısıtma sektörünün lider markası Demir Döküm ,
satınalmalarının büyük bir yüzdesini e-tedarik sistemi üzerinden gerçekleştirmektedir. Demir Döküm satın
alma yetkilileri “ belirli bir kalite prosedürü ” çerçevesinde kullandıkları e-tedarik sisteminin sağladığı
kayda değer tasarrufların yanı sıra satın alma sürecinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan şeffaflık
ilkesinin de tam olarak yerine getirildiğini ve buna bağlı olarak satın alma sürelerinin kısaldığını ifade
etmektedir.
Electro World :
e-tedarik sistemi firma genelinde daha çok inşaat , elektrik ve mekanik gibi yüksek
meblağlı alım işlerinde etkin olarak kullanılmaktadır.
ŞOK Marketler
e-ihale firması seçimlerinde E-Tedarik Bilişim firmasının sunduğu E-Tedarik sistemini seçmişlerdir.

Firmalar özellikle malzeme alımı konusunda E-Tedarik Sistemini etkin bir şekilde kullanmaktadırlar.
Tekstilbank bünyesinde ihtiyaç duyulan ofis malzemeleri ve kırtasiye ürünleri gibi konulardaki satınalma ve ihale konularında E-tedarik Sistemimizi kullanmaktadır.
Defacto
firması e-satınalma ve e-ihale konularında E-Tedarik sistemimizi kullanarak koli alımı , bilgi işlem malzemeleri , elektrik malzemeleri , ofset baskı , promosyon malzemeleri gibi bir çok kategorideki satın almalarında kayda değer tasarruflar sağlamıştır.
İpek Kağıt
firması özellikle nakliye , hurda satışı , oluklu kutu alımları gibi konularda oldukça yüksek tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca E-tedarik Sisteminin diğer kategorilerde de kullanımı yaygınlaşmaktadır.
E-tedarik Sistemini servis hizmetleri alım ihalesi ile kullanmaya başlayan Profeks firması yetkilileri diğer kategroilerde de sistemin kullanımının sürdürecekklerini belirtmişlerdir.

 
© e-tedarik Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır.   Ana Sayfa | Gizlilik Bildirgesi | Kullanım Koşulları | Site Haritası